728 x 90

خبرگزاری رویترز: سخنگوی وزرات خارجه رژیم ایران اتحادیه اروپا را به حمایت از سازمان مجاهدین خلق متهم کرد

اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا

رویترز(۱۰ژانویه-۲۰دی۹۷) گزارش داد: رژیم ایران می‌گوید در مقابل اضافه کردن دو مقام و یک نهاد اطلاعاتی آن به لیست تحریم اتحادیه اروپا تلافی خواهد کرد.

 

وزرای اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه روی اضافه کردن اسامی به لیست و انجماد داراییهای آنها و اجرایی شدن آن از روز چهارشنبه موافقت کردند.

دولت هلند با متهم کردن رژیم ایران به ۲قتل در خاک هلند، و فرانسه و دانمارک با متهم شناختن حکام تهران در طراحی حملات در اروپا، به این اقدام اتحادیه اروپا پیوستند.

 

رویترز افزود: در حالی که یکی از اشخاص لیست‌گذاری شده (اسدالله اسدی) در بلژیک زندانی است، این اولین بار است که اتحادیه اروپا بعد از بستن توافق هسته‌یی در ۲۰۱۵، تحریم‌هایی را علیه رژیم ایران اعمال می‌کند.

 

بهرام قاسمی سخنگوی وزرات خارجه رژیم ایران اقدامات اتحادیه اروپا را " غیرمنطقی " و " غافلگیرانه " خواند.

قاسمی در بیانیه‌یی در سایت رسمی وزارت‌خارجه گفت: "نظام ایران علیه این حرکت و در چارچوب مقابله مثل اقدامات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد".

 

شورای اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در بیانیه‌یی اعلام کرد که" این لیست‌گذاری به‌عنوان بخشی از پاسخ شورای اروپا در ارتباط با آخرین حملات نافرجام در خاک اروپا اتخاذ شده است. قاسمی در بیانیه‌اش اتحادیه اروپا را به حمایت از سازمان مجاهدین خلق، گروهی که در پی سرنگونی رژیم ایران است، متهم کرد".

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات